brushing

Osoby, które interesują się naturalną pielęgnacją, z pewnością powinny zainteresować się szczotkowaniem skóry. Brushing, bo właśnie o z nim mowa, to pewnego rodzaju naturalny masaż, który daje niesamowite efekty. Co ciekawe, zabieg taki można wykonywać regularnie w domu, a wystarczy do niego odrobina samozaparcia oraz odpowiednia szczotka. Jego prostota, taniość i niebywała skuteczność sprawiły, że szczotkowanie skóry staje się coraz bardziej popularne i na stałe wchodzi do kanonu pielęgnacyjnego wielu kobiet.

Dlaczego warto stosować szczotkowanie skóry?

Brushing to masaż skóry przy wykorzystaniu specjalnej szczotki o twardym, dość ostrym włosiu. Jego zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi i limfy, co ma ogromne znaczenie dla usunięcia z organizmu zbędnych toksyn. Co ciekawe, szczotkowanie skóry dodatkowo złuszcza ją, a także odciąża od martwego naskórka. Czyli śmiało można powiedzieć, że szczotkowanie skóry jest także swego rodzaju peelingiem – w nawiasie można dodać, że bardzo skutecznym.

Stymulacja skóry szczotką daje naprawdę konkretne i zauważalne efekty. Po pierwsze, masuje skórę na całej powierzchni ciała, przez co pobudza krążenie krwi. To bardzo ważne, zapobiega bowiem różnego rodzaju infekcjom, ponieważ wspomaga układ limfatyczny odpowiedzialny za odporność organizmu. Ze szczotkowania ciała mogą także skorzystać osoby, które mają problem z cellulitem. Regularne stosowanie szczotki do masażu uelastycznia skórę, niweluje skórkę pomarańczową oraz poprawia koloryt cery. Skóra po szczotkowaniu jest niesamowicie gładka, jak po najlepszej jakości peelingu w gabinecie kosmetycznym.

Która z pań nie zna problemu wrastających włosków po zabiegu depilacji? Otóż, regularne szczotkowanie ciała zapobiega temu problemowi i sprawia, że wrastające włoski nie pojawiają się. Warto także zastosować zabieg szczotkowania, aby przygotować skórę na dalsze, nieco bardziej zaawansowane zabiegi pielęgnacyjne.

Szczotkowanie skóry ostrą szczotką dodatkowo dodaje energii, zapobiega depresji, a także działa pobudzająco. Jest sobie doskonały rytuał na poniedziałkowy poranek.

Co trzeba posiadać, aby wykonać zabieg brushingu?

Zabieg szczotkowania ciała należy do bardzo tanich i z powodzeniem każda pani może wykonać go we własnym domu. Aby przekonać się o tym na własnej skórze, trzeba wybrać odpowiednią szczotkę. Warto zainteresować się tematem ekologicznych szczotek, wykonanych z naturalnych i roślinnych materiałów. Nie dość, że są one proekologiczne, to jeszcze doskonale nadają się do masowania ciała. Zastosowane we szczotkach włosie musi być odpowiednio szorstkie, a także równo przycięte i gęsto umocowane. Szczotki do brushingu bardzo często posiadają wymienne rączki, które pozwalają masować różne partie ciała – do masażu pleców należy zamontować specjalną, wydłużoną rączkę. Praktyczny i wygodny kształt znacznie ułatwia masaż i sprawia, że jest on jeszcze bardziej efektywny. Koniecznie trzeba dodać, że o szczotkę do masażu należy odpowiednio dbać. Po każdorazowym użyciu szczotki należy natychmiast ją umyć, przepłukać wodą, a następnie zostawić do swobodnego wyschnięcia.

Jak szczotkować ciało?

Osoby, które już zaopatrzyły się w odpowiednią szczotkę do masażu, mogą przystąpić do wykonywania zabiegu. Jak się do tego zabrać, by osiągnąć spektakularne efekty? Szczotkowanie ciała wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wcale nie chodzi o to, by jak najmocniej pocierać skórę w różnych miejscach. Po pierwsze, trzeba podkreślić, że zabieg szczotkowania można śmiało wykonywać codzienne. Pierwsze zabiegi niekoniecznie będą wydawać się przyjemne, jednak z czasem skóra przyzwyczai się do nich, a wręcz – będzie się ich domagać. Na początku jednak warto zabieg wykonywać w miarę delikatnie, by dać skórze szansę. Masując ciało warto zachować zasadę, że robi się to w kierunku z dołu ku górze. Szczotka musi być ustawiona względem skóry pod kątem, tak by jej ostre włosie delikatnie przepływało po skórze, nie zaś mocno ją ocierało. Masaż zaczyna się od stóp i kolejno przesuwa się szczotkę na kolejne, wyższe partie ciała.

Napisane przez

Anna Kowalik

Anna Kowalik jest naczelną redaktorką Slimlife.pl. Trenuje jogę i pilates, uwielbia podróże i zdrową kuchnię. Pełnoetatowa żona i mama 3 córek.