soki z warzyw oczyszczanie organizmu

Decydując się na dietę oczyszczającą organizm warto pamiętać o tym, że nie powinna ona być stosowana zbyt długo, gdyż wówczas może doprowadzić do nadmiernego osłabienia organizmu lub negatywnych skutków ubocznych. W oczyszczaniu organizmu nie chodzi tylko i wyłącznie o zgubienie zbędnych kilogramów czy spalanie tłuszczu, lecz o oczyszczenie organizmu ze zbędnych toksyn oraz złogów, dzięki czemu każdy z nas czuje się dużo lepiej oraz lżej. 
Najlepszym sposobem na oczyszczanie organizmu jest picie dużych ilości zwykłej, niegazowanej wody oraz naturalnych soków z owoców oraz warzyw. Po jakie soki warto sięgać nie tylko przy oczyszczaniu organizmu, ale także jako zdrowy składnik naszej codziennej i w pełni zbilansowanej diety?

Zobacz także: Soki owocowe sprzyjające oczyszczaniu organizmu

Soki warzywne – idealne na oczyszczanie organizmu 

Picie soków ze świeżych warzyw to doskonały sposób na szybkie oczyszczenie organizmu ze zbędnych toksyn. Wśród wielu niezwykle skuteczne są soki z marchwi, buraków, selera oraz z kiszonej kapusty i ogórków. Zobacz moje 4 ulubione soki warzywne.
Szklanka soku warzywnego wypita każdego ranka jest potężnym zastrzykiem pozytywnej energii na cały dzień. Soki warzywne oraz koktajle przygotowywane z różnych warzyw chronią organizm człowieka przed infekcjami, wzmacniają nerwy, rozjaśniają umysł i oczywiście oczyszczają organizm ze zbędnych toksyn i złogów. 
Soki z warzyw są bardzo sycące i jednocześnie dostarczają małą ilość kalorii. Regularnie spożywając soki ze świeżych warzyw można nie tylko doskonale oczyścić organizm lecz także zgubić zbędne kilogramy. 
Warto pamiętać o tym, że najcenniejsze są soki oraz koktajle zrobione samodzielnie w domu. Zatem warto wykorzystać sprawdzone przepisy i zafundować sobie prawdziwą bombę witaminową z warzyw w płynie każdego dnia.


Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.