jak dbać o cerę

Dbanie o skórę slimlife.pl

Wiele polskich nastolatek skarży się na problemy z cerą, co może być spowodowane wieloma czynnikami. Przede wszystkim, powinno się pamiętać o ciągle zwiększających się zanieczyszczeniach powietrza. Z pewnością, ich ilość znacznie zwiększyła się, zwłaszcza w większych miastach.

Dbanie o skórę

Jeśli więc mieszka się w dużym mieście, trzeba być świadomym, że cera jest narażona na wchłanianie się zanieczyszczeń z powietrza. Najlepszym rozwiązaniem byłoby tutaj częste przemywanie skóry, jednakże nie zawsze ma się na to czas i możliwości.

Kolejny problemem związanym ze zdrowiem naszej cery są zmiany hormonalne.

Wyjątkowo są na nie narażone:

  • panie w ciąży,
  • dziewczęta dojrzewające oraz
  • panie przechodzące akurat swoje dni.

W takich okresach, mogą pojawić się:

  • niedoskonałości,
  • opryszczki
  • i inne zanieczyszczenia.

Chociaż na polskim rynku słyszy się o wielkiej ilości kosmetyków i porad, to rzadko które okazują się być skutecznymi. Przykładowo, do dość sprawdzonych sposobów należy smarowanie niedoskonałości maścią cynkową – powinno się jednak pamiętać o wysuszającym jej działaniu, dlatego odradza się ją osobom, których skóra jest zbyt sucha.

Zdarza się także próba przyjmowania lekarstw hormonalnych, które chociaż w niektórych przypadkach mogą okazać się niezawodne, to narażają kobiety na pojawianie się o wiele dotkliwszych skutków ubocznych takich, jak problemy z zajściem w ciążę czy otyłość.

Jak w takim razie chronić dobrze skórę?

Warto także udać się do apteki czy drogerii w celu kupienia kosmetyków siarkowych, które są najsilniejszymi na rynku specyfikami, nie wysuszającymi i nie przetłuszczającymi naszej skóry. Ich koszt to z reguły kilkanaście złotych.

Owszem, można zastanowić się nad kupnem kosmetyków serii Ziaja lub Clean & Clear, jednakże są one o wiele droższe, a nie we wszystkich przypadkach tak skuteczne, jak kosmetyki siarkowe. Co więcej, na niektóre kosmetyki znanych firm klientki mogą być uczulone, natomiast alergie na kosmetyki na bazie siarczanów zdarzają się o wiele rzadziej. Każda z pań powinna jednak dobrać własną indywidualną metodę, odpowiednią do swojego rodzaju cery.

Napisane przez

Anna Kowalik

Anna Kowalik jest naczelną redaktorką Slimlife.pl. Trenuje jogę i pilates, uwielbia podróże i zdrową kuchnię. Pełnoetatowa żona i mama 3 córek.