dieta pudełkowa dla dzieci

Zdrowe odżywianie dzieci nie jest łatwe w życiu codziennym. Dzieci uwielbiają słodycze i fast foody, co sprawia, że utrzymanie ​​zdrowej diety może być dużym problemem dla rodziców. Czy catering dla dzieci może być rozwiązaniem w tej sytuacji?

Zdrowe nawyki

Ponieważ nawyki żywieniowe ukształtowane w dzieciństwie, wpływają na zdrowie w dorosłym życiu, ważne jest, aby rodzice już od najmłodszych lat położyli podwaliny pod zdrowy styl życia i zdrową dietę dzieci. Niewiele można zrobić, stosując same zasady i nakazy. Dzieci nie przejmują się argumentami w stylu „warzywa są zdrowe” – ważniejszy jest dla nich smak. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie i doświadczenie. Tak jak uczą się manier i zwyczajów przy stole, tak samo mogą wyrobić sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Zdrowe odżywianie powinno stać się oczywistością – od dzieciństwa.
Skorzystanie z diety pudełkowej może być pomocne w wykształceniu zdrowych nawyków i redukcji wagi nie tylko rodziców, ale również dzieci.

Zdrowe odżywianie – dieta dla dzieci

Zdrowa dieta dzieci jest obecnie głównym tematem posiłków rodzinnych. Obowiązkiem rodziców jest dostarczenie dzieciom zdrowych posiłków, są również odpowiedzialni z kontrolę wagi swoich pociech. Jest to dosyć pracochłonne i nie zawsze łatwe do zorganizowania. Nie każdy też potrafi szybko i łatwo wyczarować zdrowe i smaczne potrawy.
Czasem warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych dietetyków, którzy pomogą znaleźć indywidualne rozwiązania. W takich sytuacjach dobrym pomysłem jest catering dla dzieci. Jadłospis, który układają specjaliści do spraw żywienia, jest dostarczany do wybranego miejsca. Jest to ogromna oszczędność czasu. Zamiast spędzać czas w kuchni, rodzice mogą poświecić go dzieciom
Dieta dla dzieci powinna dobrze smakować i zapewnić optymalne składniki odżywcze.
Dieta pudełkowa dla dzieci to zbilansowane menu, które dostarcza niezbędnych składników dla zdrowia i rozwoju. Dobrze skomponowane główne posiłki i zdrowe przekąski zapewniają dziecku energię przez cały dzień.

dieta keto

Co powinna zawierać dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, przed wszystkim powinna być różnorodna i zawierać posiłki główne i przekąski, skomponowane tak aby pokrywały dzienne zapotrzebowanie na substancje energetyczne oraz witaminy i minerały. Zapotrzebowanie zależy od wieku dziecka i jego stopnia rozwoju oraz ruchliwości.

Zobacz także: wegańska dieta pudełkowa.
Młodsze dzieci potrzebują większej ilości kalorii ponieważ cały czas rosną i rozwijają się. Dlatego ich jadłospis powinien zawierać tłuszcze oraz węglowodany i białka w odpowiednich proporcjach.
Tłuszcze nie powinny przekraczać 30% zapotrzebowania na kalorie w ciągu dnia. Warto aby dieta zawierała mięso z drobiu (bez skóry) i inne rodzaje chudego mięsa, a także ograniczoną ilośc żółtka z jajek. Potrawy powinny być gotowane lub duszone, a jeżeli smażone, to wyłącznie na oliwie lub oleju.
Węglowodany nie mogą przekraczać 50–55% dziennej porcji kalorii. Nie powinny to być cukry proste, ale cukry złożone. Najlepszym źrodłem cukrów złożonych są warzywa i owoce oraz pieczywo gruboziarniste.
Aby dzieci prawidłowo rosły, potrzebne są białka. Ich dzienne zapotrzebowanie to około 20%. Ważne są zarówno białka pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Dlatego dieta pudełkowa powinna zawierać zarówno mięso, ryby jaki i mleko (w postaci przetworów takich jak sery i twarogi, kefiry, jogurty) i być bogata w owoce i warzywa, a także odpowiednie produkty zbożowe.
Należy zwrócić uwagę na ilość soli, zbyt dużo soli szkodzi zdrowiu od najmłodszych lat.

Zobacz także: dieta ketogeniczna pudełkowa.

Catering dla dzieci

dieta wegańska pudełkowa

Zwłaszcza, że dzieci spędzają dużo czasu aktywnie, warto zapewnić im zdrowe posiłki. Słodycze i fast foody zdecydowanie za bardzo dominują w życiu codziennym. Szybkie sięgnięcie po tabliczkę czekolady jest oczywiście bardziej kuszące niż nudny posiłek. Jednak jeżeli posiłek jest przygotowany w odpowiedni sposób, to zdrowa opcja może okazać się równie atrakcyjna.
Zdrowa przekąska jest szczególnie ważna w szkole, ponieważ wpływa korzystnie na koncentrację i energię. Dziecko, które spożywa urozmaicone i zdrowe jedzenie w szkole, może uważniej i skuteczniej śledzić zajęcia.
Ważne jest, by posiłki zawierały optymalną ilość kalorii i były spożywane w regularnych odstępach czasu. Trudno jest tego przestrzegać w życiu codziennym, szczególnie gdy rodzice są zapracowani. Dlatego, zarówno dieta pudełkowa dla dorosłych, jak i catering dla dzieci mogą być znacznym ułatwieniem w dbaniu o zbilansowaną i zdrową dietę.
Dieta pudełkowa dla dzieci jest rownież ukierunkowana na zapobieganie problemom z wagą
Rodzice często zdają sobie sprawę, że dzieci zjadają za dużo „złej”, a za mało „dobrej” żywności, ale nie wiedzą dokładnie, jak wdrożyć zdrową dietę dla dzieci w życiu codziennym. Catering dla dzieci to menu dostosowane do potrzeb dziecka, aby było zaopatrzone we wszystkie ważne składniki odżywcze i nauczyło się zdrowo się odżywiać.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.