dieta wegańska pudełkowa

Dieta pudełkowa, czyli specjalny rodzaj cateringu, cieszy się obecnie bardzo dużym i coraz bardziej wzrastającym powodzeniem. Trudno się temu dziwić – jest to znakomity sposób na zapewnienie sobie regularnych posiłków bez tracenia czasu na gotowanie, a nawet zakupy, w dodatku można je spożywać także w czasie pracy. Jest to też bardzo dobry wybór dla osób, które stosują czy chcą zacząć stosować konkretną dietę, ale we własnym zakresie trudno jest im sobie to zapewnić – z powodu braku czasu bądź konieczności gotowania tylko dla siebie podczas gdy inni bliscy odżywiają się standardowo. To między innymi z takich powodów szczególną popularnością cieszy się dieta pudełkowa wegańska.

Zobacz również: Dieta pudełkowa ketogeniczna

Dieta wegańska coraz popularniejsza

Jak nietrudno zauważyć, coraz więcej osób decyduje się zostać weganami, czyli zupełnie wykluczyć ze swej diety produkty pochodzenia zwierzęcego. Nie da się jednak ukryć, że jest to dość trudne. Bez mięsa można obyć się względnie łatwo, jednak weganizm wyklucza też wszelkie inne produkty zwierzęce, czyli mleko i wszelkie wyroby z niego, miód, a nawet żelatynę – z tego też powodu weganie drobiazgowo sprawdzają składy kupowanych przez siebie produktów, by nie wybierać takich, w których są choćby śladowe ilości jaj, mleka czy właśnie miód bądź żelatyna. Jest to kłopotliwe, ale na tym utrudnienia się nie kończą. Najważniejszy jest fakt, że dieta wegańska, choć wyklucza wiele produktów, musi być urozmaicona. Weganie nie mogą pozwolić sobie na to, by stale jeść na przykład te same warzywa. Nawet gdyby im się to nie znudziło, to organizm potrzebuje różnych składników, a produkty zwierzęce są ich bogatym źródłem. Mięso na przykład dostarcza białka i żelaza, nabiał – białka i wapnia. Trzeba więc koniecznie tak komponować swoją dietę, by dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników, a to wymaga wiedzy, kreatywności w wymyślaniu posiłków oraz, rzecz jasna, czasu. Gdy tego brakuje, ale też w wielu innych przypadkach, znakomitym rozwiązaniem jest właśnie dieta wegańska pudełkowa.

Dla kogo wegańska dieta pudełkowa?

Rozwiązanie to z pewnością będzie znakomite między innymi dla tych osób, które chcą zacząć stosować dietę wegańską. Na własną rękę nie jest to łatwe, nie tylko wtedy, gdy trzeba gotować tylko dla siebie, bo inni domownicy odżywiają się inaczej (choć z pewnością to też jest ważny argument przemawiający za skorzystaniem z usług cateringowych). Wymaga to też wielu wysiłków i kreatywności, tym bardziej że weganie często korzystają z produktów, jakie ogółowi społeczeństwa nie są znane.
Oczywiście jest to też świetne wyjście dla osób zapracowanych, które chcą jadać regularnie, smacznie, zdrowo i różnorodnie.

Dieta wegańska może być znakomita!

Osobom jadającym wszelkie pokarmy może być trudno wyobrazić sobie, jak można obejść się nie tylko bez mięsa, ale też bez mleka czy jaj. Jednak dla doświadczonych kucharzy i dietetyków, którzy pracują w firmach oferujących wegańską dietę pudełkową, nie jest to żaden problem. Z tego też względu skorzystanie z takich usług jest świetnym wyjściem dla osób, które obawiają się, że samodzielnie nie będą potrafiły przygotowywać czy choćby wymyślać posiłków wegańskich. Trudno zresztą dziwić się takim obawom, gdyż nie wszyscy wiedzą, że na rynku, oprócz mleka krowiego czy koziego, można też znaleźć szereg produktów roślinnych – mleko sojowe, ryżowe, a nawet migdałowe. A czym zastąpić jaja, robiąc warzywne kotlety, by się nie rozsypywały podczas smażenia? Może pojawić się wiele problemów, które niejednokrotnie zniechęcają do stosowania diety wegańskiej. Dzięki diecie pudełkowej można to zrobić, czy to z powodów zdrowotnych, czy ideologicznych – by nie przyczyniać się do sprawiania zwierzętom cierpienia.

dieta wege

Wegańska dieta pudełkowa – co można znaleźć?

Nawet osoby od dawna stosujące tę dietę i myślące, że świetnie się na niej znają, mogą być miło zaskoczone różnorodnością, pomysłowością i smakiem posiłków, jakie w ramach usług cateringowych mogą dostarczać najlepsze firmy. Przede wszystkim taka dieta może być ogromnie różnorodna – nie jest to tylko ryż, kasza czy kotlety warzywne, zresztą nawet w przypadku tych składników możliwości są więc ogromne. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele jest rodzajów kasz na rynku, że można znaleźć ryż nie tylko biały (w wielu wariantach), brązowy, ale także czerwony, a strączki takie jak cieciorka, soja i soczewica, wielu osobom nieznane, to podstawa wegańskich dań. Poza tym wcale nie trzeba rezygnować z ulubionych smaków. Tempeh i tofu, odpowiednio przyrządzone, są w stanie zastąpić aromatyczne dania mięsne. Poza tym dieta pudełkowa wegańska to pełnia zdrowia. Pokarmy bogate w witaminy i minerały, naturalne źródła błonnika, to znakomity wybór dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie.
Poza tym weganie mogą w swych pudełkach znaleźć też wyśmienite słodycze. Doskonale naśladują one ich zwykłe odpowiedniki, a często są jeszcze smaczniejsze, w dodatku zdrowsze – lżej strawne, pozbawione masła czy smalcu oraz innych dodatków uznawanych za niezdrowe.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.