kubek kawy

Na pierwszy rzut oka to dość głupie i nic nie wnoszące pytanie. Czy jednak na pewno? Co jest tak wyjątkowego w tym napoju, iż stał się on najpopularniejszym wywarem świata?

Co jest niezwykłego w kawie

Pijemy kawę, bo lubimy celebrację. Od zarania dziejów udzie spotykali się przy stołach, by wspólnie:

  • jeść,
  • pic,
  • biesiadować.

Kawa jest gorąca. Zanim więc wypijemy ją do samego końca możemy spędzić miły i bogaty w rozmowy czas z drugim człowiekiem. O jej zaletach zimą chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Kawa to najbardziej aromatyczny napój świata. To co piękne, co pięknie pachnie i kojarzy nam się z domem, relaksem i spokojem zawsze będzie nas kusić.

Znaczenie kawy w naszym życiu

Kawa jest synonimem luksusu. Kiedyś, gdy półki świeciły pustkami i o wszystkie dobra materialne i spożywcze trzeba było walczyć kojarzyła się z czymś:

  • luksusowym ,
  • słabo dostępnym,
  • unikalnym.

Była idealnym wyborem na prezent lub sposobem na okazanie wdzięczności czy miłości. Ot, jeszcze niedawno kawa była luksusem i po dzień dzisiejszy jest z nim kojarzona.

Kawa pobudza. Zawiera kofeinę i bez dwóch zdań jest  wstanie dać nam w chwilach słabości i rozleniwienia „ energetycznego kopa”. Ten napój budzi nasze zaufanie, bo skoro pomógł raz i drugi zapewne postawi nas na nogi i za trzecim razem.

Kawa zachwyca aromatem, ale budzi również podziw głębokim i niepokojącym odcieniem czerni. Coco Cola również jest czarna, ale czy tak oszałamiająco pachnie?

Wreszcie chyba tylko kawa posiada aż tyle odmian i gatunków. Coś dla wielbicieli lekko kwaskowego smaku i dla fanów goryczki. Dla lubiących słodycze z czekoladą lub wanilią. Dla ceniących sobie klasykę w eleganckiej filiżance.

Kawa kojarzy się również  z czymś nieosiągalnym. Piękne i niedostępne kobiety w reklamach telewizyjnych często ukazywane są w zadymionych kawiarniach nad filiżanką parującej kawy. Zdecydowanie trzeba jej to oddać – kawa jest również sexy. To chyba wystarczy, by docenić jej fenomen i pójść na randkę, na kawę. A jeśli póki co na randkę nie ma szans, powinien nam wystarczyć wieczór z dobrą książką, kocem i kubkiem pachnącej kawy.

Autorem artykułu jest : dobra-kawa.eu

Napisane przez

Anna Kowalik

Anna Kowalik jest naczelną redaktorką Slimlife.pl. Trenuje jogę i pilates, uwielbia podróże i zdrową kuchnię. Pełnoetatowa żona i mama 3 córek.