imbir odchudzanie

Niedługo znowu zawita do nas lato. Znowu będziemy zrzucać dodatkowe warstwy ciuchów i odsłaniać figurę. I tu dla wielu pań może pojawić się problem. Zimą bardzo łatwo jest zarzucić kilka dodatkowych kilogramów. Przykryte wielkimi, ciepłymi swetrami nie przeszkadzają nam tak bardzo. Zmieni się to już za chwilę. Czy wiecie, że imbir jest świetny w walce z dodatkowymi kilogramami?

Właściwości imbiru

Imbir wykorzystywany jest od tysięcy lat. Ma bardzo specyficzny, charakterystyczny smak i aromat. Jest to zasługa olejków eterycznych takich jak gingerol czy citral. Dzięki nim posiada imbir właściwości przyczyniające się do poprawy trawienia, łagodzi bóle żołądka, pobudza układ odpornościowy, czy układ krążenia.
Imbir na odchudzanie jest idealnym środkiem dzięki zawartym w nim gingerolu. Dzięki niemu poziom tkanki tłuszczowej znacznie się kurczy. W diecie odchudzającej imbir zastosowanie ma jako ciepłe napoje w połączeniu z cytryną. Taki napój to prawdziwe wyzwanie dla metabolizmu. Napój wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, pobudza metabolizm. Napój ten sporządzamy wyciskając sok z cytryny, podgrzewając go a następnie dodając kilkanaście plastrów świeżego imbiru. Dodajemy do tego 1 litr świeżej wody i popijamy przez cały dzień. Jest to świetny sposób na odchudzanie i dodatkowe orzeźwienie. Dlaczego jeszcze warto pić wodę dowiesz się z naszego artykułu: Woda dla zdrowia koniecznie z cytryną.

Zastosowanie imbiru

 

imbir na odchudzanie

Najprostszym przepisem, gdzie sprawdza się imbir na odchudzanie jest pokrojenie 5 cm korzenia imbiru na plastry, wrzucenie go garnka, zalanie 1 litrem wody i podgrzanie przez około 20 min. Taki napój można popijać przez cały dzień. Musicie przyznać, że sporządzenie go nie jest skomplikowane i czasochłonne? Za to efekt jest widoczny gołym okiem.
Druga wersja napoju świetnie sprawdza się w gorące dni. Na tarce o drobnych oczkach zetrzyj około 5 cm korzenia imbiru, dodaj ogórka ( również startego na tarce), do tego dodaj pokrojone w plastry 2 cytryny oraz wyciśnięty sok z cytryny. Zalej wodą, wstaw na noc do lodówki. W upalny dzień możesz delektować się tym napojem, który na pewno przyniesie Ci orzeźwienie, pomoże spalić tkankę tłuszczową z brzucha oraz oczyści i nawodni organizm.

Imbir a odchudzanie

Imbir na odchudzanie jest niezastąpiony. Smaczny, łatwy w przygotowaniu i od jakiegoś czasu nie ma już żadnych problemów z kupnem korzenia odkąd supermarkety maja go w swojej ofercie.
Skupiliśmy się tu na walce z dodatkowymi kilogramami przy pomocy imbiru, ale musimy pamiętać również, że imbir ma także inne niezastąpione właściwości. Więcej możesz przeczytać w naszym artykule Egzotyczny korzeń imbiru i jego właściwości. Łagodzi bóle miesiączkowe, chroni przed powstawaniem zakrzepów, czy jest niezbędny dla osób, które mają podwyższony cholesterol. Imbir zastosowanie ma bardzo szerokie i nie do przecenienia. Pamiętajmy o tym i korzystajmy z dobrodziejstw tego korzenia najczęściej jak się da. Jego specyficzny smak i zapach nie każdemu może odpowiadać, ale jego intensywność można kontrolować używając więcej, bądź mniej miodu, cytryny, czy wody w napojach sporządzanych z imbiru. Dodatkowo napoje możemy doprawić ziołami jak mięta, czy natka pietruszki. W ten sposób łatwo jest osiągnąć idealny smak tego wartościowego napoju.