herbatki oczyszczające organizm z toksyn

Toksyny negatywnie wpływają na organizm człowieka. Jednym z najlepszych sposobów oczyszczania organizmu z toksyn są zioła i ziołowe herbatki. Metoda ta jest w pełni naturalna i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. 

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty, potocznie jest zwany osetem i to z tej nazwy większość osób go kojarzy. Posiada on przede wszystkim właściwości odtruwające. Jest on jednym z naturalnych leków stosowanych w leczeniu marskości wątroby. Zawiera on w sobie sylimarol, który blokuje toksyny gromadzące się w wątrobie, tym samym zapobiega ich szkodliwemu działaniu na organizm człowieka i ma również właściwości regenerujące.

Pokrzywa

Pokrzywa jest jedną z bardziej znanych roślin leczniczych. Dzięki zawartym w sobie związkom, oczyszcza układ trawienny oraz zapewnia prawidłową pracę wątroby, żołądka i trzustki. Oprócz tego pokrzywa ma również bardzo silne działanie moczopędne. Dzięki tej właściwości umożliwia pozbycie się z organizmu takich szkodliwych substancji, jak przykładowo złogi kwasu moczowego. Oprócz tego działa ona również przeciwobrzękowo i zapobiega zatrzymywaniu się płynów w organizmie. Może być ona spożywana w formie samodzielnie przyrządzonego naparu, albo gotowego kupionego w sklepie. Herbatki oczyszczające często zawierają w swoim składzie właśnie pokrzywę.

Rumianek

Inną rośliną polecaną do oczyszczenia organizmu z toksyn jest rumianek. Jest to skuteczne lekarstwo na wszelkie dolegliwości żołądkowe i jelitowe. Substancje w nich zawarte działają rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit i przewodów żółciowych, tym samym zapobiegają wzdęciom oraz działają przeciwzapalnie na błony śluzowe żołądka. Ponadto rumianek wspomaga układ trawienny, dzięki czemu jest często stosowany przy różnego rodzaju zatruciach, czy grypach żołądkowych. Poza właściwościami oczyszczającymi organizm z toksyn, usuwa również złogi z jelit.

Melisa lekarska

Wiele osób melisę kojarzy jedynie jako zioła na uspokojenie i ukojenie nerwów. Poza jednak takimi właściwościami, melisa wpływa również oczyszczająco na organizm. Melisa skutecznie wzmacnia procesy ochronne wątroby przed szkodliwymi toksynami, wynikającymi przykładowo ze stosowania niezdrowej diety. Oprócz tego zioła takie mają również działanie rozkurczające. Stąd też ich stosowanie jest polecane przy takich dolegliwościach jak zaparcia, wzdęcia, czy nerwica żołądka. Ważną zaletą melisy jest to, że nawet przy dłuższym stosowaniu nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Wspiera ona również pracę mózgu człowieka.

Czystek

Innym znanym środkiem działającym oczyszczająco na organizm jest czystek. Roślina ta ma właściwości moczopędne, dzięki czemu wypłukuje z organizmu wszelkie szkodliwe substancje. Regularne spożywanie naparu z niego poprawia równowagę flory bakteryjnej, redukuje przykry zapach wydzielin z ciała, a także działa wybielająco na zęby. Przez swoje właściwości detoksykacyjne, w szczególności jest on polecany osobom palącym papierosy, albo takim które przez dłuższy czas miały poważne problemy z nadużywaniem alkoholu. Ponadto spożywana herbatka z czystka wzmacnia odporność i chroni przed infekcjami bakteryjnymi, czy wirusowymi.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.