Kupując testery perfum, wiele osób ma obawy co do ich oryginalności i jakości. Są tacy, którzy zastanawiają się, czy używanie testerów perfum różni się od aplikowania regularnych zapachów. Jeśli też masz takie wątpliwości, sprawdź nasz krótki poradnik. Powie ci on, czym są testery oraz jak ich poprawnie używać.

Czym są testery perfum?

Każda dobra perfumeria w swojej ofercie posiada szeroką gamę testerów perfum. Zazwyczaj w tej formie oferowane są zapachy topowych marek i klasyczne pachnidła, które od lat są obiektem pożądania wielu osób na świecie. O tym, jakie liczne testery perfum możesz przetestować przekonasz się na perfumeria.pl/collections/testery-perfum-damskich, gdzie zamówisz je online, bez wychodzenia z domu. Od regularnych pachnideł różnią się one jedynie opakowaniem. Najczęściej flakoniki testerów nie są opisane, brakuje przy nich korka czy folii ochronnej. Często też wyróżniają się większą pojemnością – sprzedawane są one w największej pojemności dostępnej dla danego zapachu. Mniej szykowne opakowanie przekłada się na cenę – testery są tańsze od regularnych perfum.

Niska cena – kiepski zapach?

Niska cena testerów perfum sprawia, że wiele osób uważa, że nie będą one pachnieć tak samo jak pachnidła regularne. Nie jest to jednak prawda. Ilość i jakość substancji chemicznych w obydwóch typach zapachów jest taka sama. Wynika to z tego, że testery powstają, aby klient mógł przetestować dane perfumy i na tej podstawie podjąć decyzję o ich zakupie. Jeśli więc zapach testerów by się różnił, to byłoby to oszustwo. Na takie ze względów wizerunkowych, a także prawnych nie może pozwolić sobie żaden dom perfumeryjny. Ten sam skład substancji zapachowych i ich intensywność sprawia, że testery używa się tak samo jak regularne pachnidła. Nie należy skrapiać się nimi obficiej, aplikować częściej czy na większe partie ciała.

Jak aplikować testery perfum?

Aby zapach testerów perfum długo utrzymywał się na skórze, a także pachniał najlepiej, konieczna jest jego właściwa aplikacja. Najlepiej zapach nakładać na te części ciała, gdzie skóra jest najcieplejsza. Za takie miejsca uważa się nadgarstki, szyje, wewnętrzną stronę łokci. Na nich wonie nie tylko będą wyraźne, ale też będą się uwalniać stopniowo. Specjaliści zalecają też, aby piękne zapachy aplikować za uszami, na włosach. Aby podbić zapach i przedłużyć jego trwałość, zalecane jest również pryskanie perfumami w miejscach, które wcześniej zostały nawilżone kremem lub balsamem.

Przy aplikacji testerów perfum unikać należy natomiast spryskiwania nimi wszystkich możliwych części ciała – wystarczy wybrać 2-3 miejsc. Nie zaleca się również psikania perfumami po ubraniach, ponieważ może to doprowadzić do przebarwień.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.