Jakie kępki rzęs wybrać

Sztuczne rzęsy to wygodne i komfortowe rozwiązanie. Wizażystki podkreślają, że ich zakładanie -nawet codziennie – jest bezpieczne i nie szkodzi włoskom. Ważne jest jednak, aby były one odpowiednio zakładane, zdejmowane i przechowywane. Stosując się do podstawowych zasad, sztuczne rzęsy nie tylko będą bezpieczne, ale i będą się pięknie prezentować. Na ich wygląd wpływa również to, jaki ich rodzaj się założy. Czym się różnią poszczególne typy?

Czym są kępki rzęs?

Kępki to sztuczne rzęsy, które możesz kupić na tagomago.pl/collections/makijaz-oczy-sztuczne-rzesy. Polecane są one osobom, które dopiero zaczynają przygodę z ich zakładaniem – są bowiem łatwiejsze w aplikacji niż te na pasku. Ich zaletą jest to, że wyglądają niezwykle naturalnie i są przeznaczone do wielokrotnego użytku – o ile będzie się je odpowiednio odklejać i oczyszczać.

Jakie są rodzaje kępek rzęs?

Sztuczne rzęsy w postaci kępek występują w wielu rodzajach. Dzięki temu łatwo je dopasować do własnego gustu i potrzeb makijażowych. Poszczególne modele różnią się od siebie długością, rodzajem mocowania, gęstością, podkręceniem, rodzajem materiału wykonania.

kępki rzęs

Kępki z słupkiem czy bez słupka?

Najważniejszy podział kępek to ten dzielący je na te z słupkiem i bez niego. Te pierwsze są bardziej widoczne w miejscu łączenia z naturalnymi włoskami. Stąd też polecane są jako element mocnego make-up, szczególnie tego, w którym wykonuje się wyraźną czarną kreskę na linii rzęs. Alternatywą dla tego rodzaju sztucznych rzęs są kępki bez słupka. Te najwyższej jakości wyglądają niemal tak samo jak naturalne – praktycznie trudno je od siebie odróżnić. Wynika to z tego, że miejsce łączenia z nimi jest praktycznie niezwiązane. Sztuczne rzęsy bez słupka są idealnym wyborem, jeśli na co dzień nie wykonuje się mocnego makijażu oczy. Dzięki temu, że łączenie jest praktycznie nie widoczne, nie ma więc konieczności mocnego tuszowania czy przykrywania go kolorowymi kosmetykami.

kępki rzęs jakie wybrać

Z czego wykonywane są kępki rzęs?

Kępki rzęs wykonywane są zarówno z syntetycznego, jak i naturalnego materiału. Najczęściej w drogeriach można znaleźć te pierwsze, które tworzone są z jedwabiu. Pochwalić mogą się one naturalnym wyglądem i wysoką jakością wykonania.

Jaką długość sztucznych rzęs wybrać?

To, co odróżnia od siebie sztuczne rzęsy, jest ich długość. To, jaka będzie odpowiednia, wynika z indywidualnych upodobań oraz efektu, jaki chce się osiągnąć makijażem. Teatralne, zmysłowe uwodzicielskie to te długie, gęste i przyklejone w zewnętrznym kąciku oka. Krótkie lub średnie sztuczne rzęsy będą natomiast idealnym wyborem do codziennego make-up.

Napisane przez

Anna Kowalik

Anna Kowalik jest naczelną redaktorką Slimlife.pl. Trenuje jogę i pilates, uwielbia podróże i zdrową kuchnię. Pełnoetatowa żona i mama 3 córek.