joga

Chyba każdy z nas wie już co to jest joga i na czym ona polega. Otóż są to bardzo spokojne ćwiczenia, lecz niestety nie są one takie łatwe jak mogłoby się to wydawać. Każdy z nas jak najbardziej powinien skorzystać z tego typu rozwiązań. Zacznijmy może od początku. Pozycje jogi są to asany. Wbrew pozorom joga jest to także sport. Może jest to zupełnie co innego niż siłownia, ale tak samo w tych obu przypadkach można wzmocnić swoje mięśnie i stać się nie tylko silniejszym, lecz także o wiele bardziej elastycznym.

Zobacz także: Buty dla tych którzy kochają przygodę

Co powinniśmy wiedzieć na temat jogi?

Na pewno musimy wiedzieć o tym, że można jogę ćwiczyć samemu w domu, jak i można także wybrać się na zajęcia, które prowadzą doświadczeni Jogini. Jednak w Internecie mamy tyle możliwości darmowego i szybkiego znalezienia filmików z jogą albo artykułów na ten temat, że bez instruktora także damy radę nauczyć się chociażby tych podstawowych asan. Jedne z najbardziej popularnych asan jest to między innymi pies z głową w dół, jak i pozycja góry. Nie wymagają one nie wiadomo jakich umiejętności, a dają jak najbardziej efekty, do których zaliczamy chociażby zredukowanie stresu i większa elastyczność ciała. Jest to niezwykle ważne dla każdego z nas.

Zobacz także: Buty do biegania

Joga jest to super sposób niezależnie od wieku oraz płci

Jeżeli chcemy samodzielnie uprawiać jogę w domu, powinniśmy skorzystać z tych najprostszych asan. W innym wypadku moglibyśmy skazać się na kontuzje. Zawsze przed każdym sportem należy udać się do lekarza i poprosić o zgodę na wykonywanie danej aktywności fizycznej. Najczęściej gdy dopiero zaczynamy praktykę jogi okazuje się, że przestają nas boleć plecy i różne mięśnie. Jest to naprawdę super uczucie i jeżeli ktoś ma problemy fizyczne, powinien tego spróbować. Ponadto praktyka jogi redukuje stres. Rozpoczynając swoją przygodę z jogą nie róbmy tego w brudnym i zagraconym pomieszczeniu. Powinnyśmy się skupić na tym, żeby dane pomieszczenie było wysprzątane i nas nie rozpraszało. Fajnie jest zapalić sobie na przykład świeczkę zapachową. Oprócz powyższego, dotleniamy jogą także cały organizm, a co za tym idzie – wszystkie organy wewnętrzne nam o wiele lepiej pracują.

Zobacz także: Fitness – idealny sport dla kobiet

Jest bardzo dużo rodzajów jogi

Wszyscy musimy wiedzieć o tym, że jak do każdego sportu – powinniśmy się zaopatrzyć w jakiś super strój do jogi. Powinien on być bardzo wygodny i nie może nas obciskać. W innym wypadku moglibyśmy się rozpraszać, a tego byśmy nie chcieli. Bardzo dużo osób jest zainteresowanych praktyką jogi, ponieważ pozwala to na zredukowanie stresu i spróbowanie czegoś nowego. Tak naprawdę joga jest super aktywnością fizyczną nie tylko dla kobiet, korzystają z niej także mężczyźni i to w każdym wieku. Umieć zrobić szpagat jest to prawdziwa sztuka. To właśnie praktykując jogę możemy się tego nauczyć (i mowa jest tutaj o dwóch rodzajach szpagatu). Oprócz tego osoby ćwiczące jogę mają coś w sobie. Od razu po nich widać, że praktykują już długo jogę. Są spokojniejsi, bardziej wyluzowani oraz radośniejsi. Jeżeli tylko mamy ochotę na trochę spokoju i jeżeli chcemy się oderwać od rzeczywistości – joga jest dla nas.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.