słoiki na zimę

Gdzie możemy znaleźć wiele ciekawych przepisów ?

Przygotowywanie domowych przetworów to możliwość wypróbowania wielu przepisów. Jedne dżemy smakują lepiej od innych, mimo że zostały zrobione z tych samych owoców. Receptur jest wiele i sporo kobiet zwykło wymieniać się nimi, aby móc spróbować nowych smaków. Z samych ogórków jesteśmy w stanie przygotować kilka ciekawych przepisów, a co dopiero, gdy weźmiemy pod uwagę różnorodność owoców i warzyw oraz możliwość ich łączenia w jednym słoiku. Sprawdzonym źródłem przepisów na domowe specjały ze spiżarni są babcine zeszyty. Przepis, który jest w rodzinie od lat, został z pewnością przetestowany oraz udoskonalony i na pewno wszystkim będzie smakował. Mnóstwo ciekawych i niekiedy innowacyjnych przepisów znajdziemy w Internecie.

Jak szukać przepisów w Internecie ?

 

W sieci funkcjonują specjalne strony internetowe, na których użytkownicy mogą bezpłatnie zamieszczać swoje tajemnicze receptury oraz korzystać z pomysłów zaproponowanych przez innych. Jest to bardzo wygodny sposób korzystania z wirtualnej książki kucharskiej, ponieważ większość stron posiada wyszukiwarki, które pozwolą nam znaleźć przepis oparty na konkretnym składniku. Niekiedy możemy wybrać sobie również poziom trudności czy czas potrzebny do wykonania wybranego dżemu czy soku. W ten sposób otrzymujemy tylko te przepisy, które interesują nas pod każdym względem. Ponadto sporo receptur znajduje się w czasopismach kobiecych. Sporo przygotowanych jest tak, aby można je było wyciąć i wkleić do zeszytu lub powiesić na lodówce.

Odpowiedni słoik to połowa sukcesu

 

Ważne jest to, aby skorzystać z przepisu i dobrze przygotować owoce oraz słoiki czy butelki. Wyprażone i pasteryzowane słoiki są gwarancją, że nie chowamy do spiżarki drobnoustrojów mogących popsuć efekty naszej pracy. przetwory warto również podpisać. Sok z czarnej porzeczki może zostać pomylony z sokiem z jeżyn, jeśli w spiżarce nie jest zbyt jasno, a my pomieszaliśmy butelki podczas ich ustawiania. Na słoiku można nakleić kawałek kartki lub plaster i napisać na nim nazwę przetworu oraz rok, w którym został wykonany. Niejednokrotnie bowiem znajdujemy w piwnicy zagubiony słoik i nie mamy pojęcia co jest w środku oraz kiedy zostało tam umieszczone.

Napisane przez

Anna Kowalik

Anna Kowalik jest naczelną redaktorką Slimlife.pl. Trenuje jogę i pilates, uwielbia podróże i zdrową kuchnię. Pełnoetatowa żona i mama 3 córek.