typ urody zima

Patrząc na niektóre kobiety nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wręcz idealnie potrafią skomponować stylistykę ubioru i makijaż z cechami własnej fizjonomii tak, aby całość tworzyła harmonijny i piękny obraz. Daje to efekt wysublimowanego gustu i smaku oraz niepowtarzalnego stylu, elegancji i atrakcyjności.

Typ urody Zima

Niewątpliwie tym co pomaga w osiągnięciu takiego doskonałego środka wyrazu siebie jest znajomość typu swojej urody, który w zależności od koloru oczu, włosów, a przede wszystkim – cery znajduje określenie na palecie podziału według pór roku. Typy urody opisuje się również na podstawie analizy tego, na jaki kolor skóra opala się latem oraz w jakim rodzaju biżuterii dana osoba gustuje.
Wśród tej klasyfikacji zdecydowanie najwyrazistszą ze wszystkich typów kolorystycznych jest pani zima, charakteryzująca się chłodnymi odcieniami cery. Typ urody zima mimo, że nie jednoaspektowo definiowalny jest dość łatwo rozpoznawalny i przyciąga wzrok wielu osób.
Spotkać tu można typową Królewnę Śnieżkę oraz ciemnowłosą piękność o śniadej cerze, bo obie należą do typu urody zima. Najbardziej charakterystyczną cechą pani zimy są bowiem włosy – z reguły ciemnobrązowe lub kruczoczarne. Ten typ kolorystyczny wyróżniają też intensywnie zabarwione tęczówki, ale oczy zimy mogą być zarówno zielone, niebieskie, jak i piwne czy brązowe. To samo dotyczy karnacji. Cera typu urody zima może być porcelanowa, bardzo delikatna, wręcz alabastrowa, ale bardzo często zdarzają się też zimy o śniadej, oliwkowej cerze.

Makijaż oczu

Oczy pani zimy to bardzo intensywny kolor tęczówki: zielony, niebieski lub brązowy. Wyraźnie można zauważyć kontrast pomiędzy bielą gałki ocznej a kolorem tęczówki.
Dlatego dla podkreślenia barwy oczu najlepsze będą kosmetyki w kolorze srebrzystym, szarym i granatowym. Gruby, ciemny eyeliner i nasycone kolory szminek dodadzą twarzy wyrazistości i subtelnej ostrości. Dla upiększenia najodpowiedniejsze będą intensywne czerwone szminki, fiolet, bordo i róż. Unikać natomiast należy stosowania na twarz złotych rozjaśniaczy, ciepłych bronzerów i beży.

Zobacz także:

Kolory dla Pani Zimy

Kobieta w typie zimy najlepiej wygląda i dobrze czuje się w intensywnych, kontrastowych kolorach: czarnym, srebrnym, bordowym, w graficie, granacie, ciemnej śliwce, w fiolecie oraz w czystej bieli. Jak to z zimą bywa – zdecydowanie powinna unikać ciepłych ziemistych barw jesieni, zwłaszcza w odcieniach rudawych oraz złota.
Z tym typem urody współgra biżuteria z chłodnego srebra lub białego złota z kamieniami w odcieniach czerni lub bieli lub bardzo modna obecnie biżuteria ceramiczna.

Znane kobiety o typie urody Zima

Bardzo znane i charakterystyczne panie zimy to między innymi: Kim Kardashian, Monica Belluci, Penelope Cruz, Salma Hayek czy Anne Hathaway.

Patrząc na te charakterystyczne i łatwo rozpoznawalne cechy wyglądu można dość precyzyjnie określić typ swojej urody po to, aby móc lepiej dobierać pasujące do niej elementy ubioru, makijażu i biżuterii, które w najodpowiedniejszy i atrakcyjny sposób wyeksponują charakterystyczne cechy pięknego wyglądu pani zimy.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.