najdroższa kawa świata

Ludzie tak bardzo przyzwyczaili się do kawy, że nie potrafią się bez niej obejść każdego poranka. Jednak tylko prawdziwi smakosze mogą sobie pozwolić na taki rarytas jak najdroższa kawa świata.

Która z kaw jest najdroższa?

Do niedawna Kopi Luwak uchodziła za najdroższą kawę świata. Jednak teraz ustąpiła miejsca Black Ivory Coffe. Jest to kawa, za którą trzeba zapłacić nawet 1100 dolarów. To przez to, że pozyskuje się jej niewielkie ilości. Na zakup tej kawy mogą sobie pozwolić jedynie ludzie majętni. Najdroższą kawę świata cechuje niepospolity aromat i wyjątkowy smak. Jest on tak silny, iż wypełnia całe pomieszczenie. Black Ivory Coffe podobnie jak Kopi Luwak pozyskuje się w sposób dosyć ekscentryczny. Zapewne dlatego najdroższa kawa zyskała taki rozgłos medialny.

Jak pozyskuje się Black Ivory Coffe?

Podobnie jak Kopi Luwak proces jej pozyskiwania jest nieco niesmaczny i bulwersujący. Kawa Ivory Black powstaje w wyniku zjadania przez słonie kakaowca i ponownego ich wydalania nawet w całości. Przez to, że ziarna kakaowca przechodzą przez jelita słonia, kawa ta nadaje się do spożycia i traci swoją goryczkę. Oczywiście najpierw, by pozbierać Coffe Ivory Black- trzeba pokonać wstręt przed grzebaniem w odchodach słoni. Dopiero po ich oczyszczeniu, można pozyskać tę wyjątkową kawę.

Skąd wzięła się Black Ivory Coffe?

Pewien tajlandzki milioner postanowił skopiować proces powstawania Kopi Luwak. Z tą tylko różnicą, że do całego procesu postanowił wykorzystać słonie, a nie małego luwaka z rodziny łaszowatych. Trzeba przyznać, że ten ekscentryczny pomysł zyskał sobie społeczne uznanie i zyskał społeczną akceptację. Doceniono, że ktoś podjął się próby stworzenia kawy podobnej do Kopi Lawak. Wykorzystanie układu trawiennego słoni stanowiło pewnego rodzaju novum, gdyż nikt do tej pory nie przypuszczał, że mogą one przyczynić się do powstania najdroższej w dziejach kawy świata.

 

Ile kosztuje kawa Black Ivory Cofee?

Za jej 100 gramów trzeba nawet dać 1100 dolarów. Jest to swoisty rekord i coś nie do wyobrażenia. Jednak takie są realia. Na zakup tej kawy w większych ilościach mogą sobie pozwolić tylko ludzie o wysokich zarobkach. Zapewne kawa ta stanowi specjał, który należy do towarów z górnej półki cenowej. Kawa Ivory Black bije pod tym względem Kopi Luwak. Za nią trzeba było zapłacić jedynie od 100 do 400 dolarów.

Jak najczęściej odbywa się zakup Black Ivory Coffe?

Kawę Black Ivory licytuje się, ponieważ jest jej tak mało, że nie starczy, aby wszyscy chętni mogli ją nabyć. Niniejszą kawę otrzymuje ten, kto zapłaci za nią najwyższą kwotę. Początkowa cena to oczywiście 1100 dolarów. Jednak jest wielu smakoszy gotowych dać za nią znacznie więcej.

Czemu kawy Black Ivory jest tak mało?

To proste. Skoro powstaje w tak nietuzinkowy sposób, nie może być jej dużo. Słonie dają radę wyprodukować jedynie około 30 kg rocznie. Dlatego też nie można jej sprzedawać na prawo i na lewo. Inaczej nie udałoby się za nią dostać tak astronomicznej ceny. Jak to mówią, towar jest wart tyle, ile ktoś zechce za niego zapłacić.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.