Pamiątka z Krakowa

 

Wycieczka do dawnej stolicy Polski jest zazwyczaj bardzo ekscytująca, mało tego, skutkuje przywiezieniem do domu wielu ciekawych pamiątek. Tego typu pamiątką może być krakowski precel, czyli smakowity obwarzanek. Pamiątka idealna – nie dość, że kojarzy się nierozerwalnie z Krakowem, to jeszcze jest bardzo praktyczna (można ją zjeść, podzielić się z bliskimi itd.)

Jadalne pamiątki tylko z Krakowa

Pamiątki „do spożycia” to ciekawa tradycja właściwa nie tylko dla Krakowa, a nawet nie tylko dla Polski. Jednym z wielu rodzimych przykładów być może oscypek przywożony z Zakopanego, natomiast zagranicznym – francuski croissant. Nasze produkty nie są w niczym gorsze od zagranicznych. Słyniemy z nich w całej Europie, a pamiątki tego rodzaju są chętnie nabywane przez turystów z całego świata przy okazji różnych wycieczek czy np. odwiedzin u rodziny.

Nazwa krakowski precel jest często spotykana i przeważnie dotyczy produktów sprzedawanych na rynku w Krakowie w formie handlu obwoźnego. Używa się również czasami nazwę „obwarzanek”, co dotyczy tego samego, ale być może spotykana jest częściej. Tradycyjne sprzedawanie produktów w formie handlu obwoźnego jest doceniane przez turystów nie tylko dlatego, że współtworzy specyficzną atmosferę Krakowa. Jest to również wygodne, gdyż turyści  mogą nabyć pewne produkty szybko i bez przeszkadzania sobie w zwiedzaniu.

Precle – Zawsze świeże

Nie trzeba się obawiać, że przypadkowo kupimy coś nieświeżego – produkty, które owiane są legendą i tworzą coś na kształt towaru firmowego danego miasta, wykonywane są z dużą starannością, przechowywane w optymalnych warunkach i oczywiście zawsze świeże i smaczne. Precle, czyli obwarzanki z Krakowa, mają niepowtarzalny smak oraz takiż aromat, potrafią spowodować zainteresowanie nawet u prawdziwych niejadków.

Gdy kupimy krakowski precel jako przekąskę, możemy oczywiście zjeść ją na miejscu. Czasem spotyka się te produkty również w zwykłych sklepach, oraz w barach czy restauracjach w formie dodatku. Są wszędzie tak samo smaczne, w dodatku można zająć się konsumpcją w o wiele bardziej sprzyjających warunkach, w miłym towarzystwie i przy miłej rozmowie.

Napisane przez

Anna Kowalik

Anna Kowalik jest naczelną redaktorką Slimlife.pl. Trenuje jogę i pilates, uwielbia podróże i zdrową kuchnię. Pełnoetatowa żona i mama 3 córek.