typ urody wiosna

Wygląd zewnętrzny ma duże znaczenie, przede wszystkim jeżeli chodzi o to, jak ktoś czuje się we własnej skórze. Każda osoba, która jest zadowolona ze swojego wyglądu na pewno będzie cieszy się znacznie lepszym samopoczuciem na co dzień. Dlatego też warto jest inwestować w swoją urodę i ubiór, tym samym dodając sobie dużo pewności siebie.

Kolorystyka ubrań a typ urody

Jednakże odpowiednie dobieranie ubrań to coś więcej, niż dobry gust. Ważne jest bowiem to, aby potrafić dobrać ubrania do swojej urody. A sprawa ta nie jest taka łatwa, ponieważ wyróżniane są różne typy urody. Nawet mężczyźni, którzy nie zawsze interesują się takimi kwestiami, na pewno słyszeli frazy takie jak typ urody wiosna, czy też typ urody zima.
Większość kobiet dobrze wie, jaki ma typ urody. Wiedza taka znacząco pomaga w tym, aby dobierać ubrania w odpowiednich kolorach i odcieniach. Typy urody są także istotne jeżeli chodzi o makijaż. Makijaż musi być bowiem dobrany zgodnie z naturalną karnacją, a także pasować do koloru oczu. Dzięki temu wszystko harmonizuje się w sposób, który podkreśla naturalną urodę zamiast ją zniekształcać.
Wyróżniane typy urody są zazwyczaj porównywane do pór roku. Łatwo skojarzyć, jakie odcienie będą podpadały pod dany typ. Jeżeli zatem chodzi o typ urody wiosna to dominującymi barwami są jasne odcienie, zwłaszcza te, które są zarówno jasne, jak i ciepłe.

Typ urody wiosna

Typ urody wiosna zazwyczaj występuje wśród osób o blond włosach, zwłaszcza jeżeli odcień ten jest złotawy. Przynależą do niego także osoby o jasnobrązowych włosach. Karnacja naturalna jest blada, ale przy opalaniu uzyskuje złoty lub brzoskwiniowy odcień. Typ urody wiosna jest także przypisywany dla osób, które mają jasny odcień oczu, zwłaszcza zielony czy jasnobrązowy.
Wśród gwiazd nie brakuje tych, które można śmiało zaliczyć do tego typu urody. Zaliczyć do nich można między innymi Kate Hudson czy też Amandę Seyfried. Na podstawie ich starannie dobranych stylizacji można łatwo stwierdzić w jakie kolory warto jest inwestować, a jakich unikać. Podobnie można zrobić w kwestii makijażu, który w Hollywood jest wykonywany przez najlepszych specjalistów, zatem wybieranym przez te gwiazdy odcieniom można zaufać.

Jakie kolory są odpowiednie dla wiosny?

Typ urody wiosna jest niekiedy dzielony na trzy podtypy – czysta wiosna, ciepła wiosna i jasna wiosna. Jednakże cechy rozpoznawcze każdego podtypu są trudne do wyodrębnienia, dlatego też najlepiej jest kierować się zasadami, które działają dla każdej osoby o wiosennym wyglądzie.
Wśród podstawowych reguł jakimi powinny kierować się osoby, które mają typ urody wiosna na pewno jest unikanie intensywnych, ciemnych barw. Niepotrzebnie obciążają one wszystkie stylizacje i przytłumiają naturalny urok z jakim związane są jasne i ciepłe odcienie wiosennego typu urody. Nie oznacza to jednak, że należy nosić tylko kolory pastelowe. Odcienie takie jak intensywna żółć, czy niektóre odcienie fioletu są świetnym wyborem jeżeli ktoś poszukuje bardziej odważnej stylizacji. Jak zatem widać, każdy kto ma urodę tego typu na pewno nie można narzekać na brak opcji do wyboru.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.