piękne włosy

Włosy to jeden z największych wabików erotycznych i bardzo ważny element atrakcyjności. Odpowiednio ścięte podkreślają rysy twarzy i sprawiają, że każda kobieta czuje się dobrze. Oczywiście ważne jest nie tylko samo strzyżenie, ale też prawidłowa pielęgnacja włosów. Czasami mimo wszystko obserwuje się na przykład wzmożone wypadanie włosów, które skutkuje tym, że czupryna mocno się przerzedza. Dzieje się tak po menopauzie albo po porodzie. Co mogą stosować kobiety w tych sytuacjach, aby przyspieszyć porost włosów? Poniżej kilka wskazówek i odpowiedzi.

Zobacz także: Dlaczego włosy wypadają

Co na porost włosy?

Na szczęście można wspierać swoje zdrowie i swój organizm, stosując różnego rodzaju zabiegi oraz kosmetyki i naturalne produkty, dzięki którym porost włosów będzie szybszy. Pierwszym krokiem do sukcesu jest uświadomienie sobie tego, jak ważne w przypadku porostu włosów jest odpowiednie odżywianie się. Trzeba zatem przyjrzeć się swojej diecie, zbadać zawartość odżywczych składników w codziennie przyjmowanych posiłkach, a jeżeli ma się wrażenie, że dieta jest uboga – najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Dobry dietetyk kliniczny pomoże w dobraniu takiej diety, która będzie wspierała zdrowie i urodę kobiety. To ważny element dbania o siebie. Włosy bardzo często wypadają właśnie w związku z nadmiernym stresem w życiu oraz złym odżywianiem się. Jeżeli ostatnie miesiące obfitowały w różne trudne przeżycia, brak czasu dla siebie, zaniedbanie diety, efektem może być nagła i spora utrata włosów. Warto wtedy ustabilizować swoje życie i sięgać po witaminy na włosy, wcierać wcierki i małymi krokami obserwować pojawienie się tak zwanych baby hair.

Kompleks witamin na włosy

Aby poprawić porost włosów oraz odżywić włosy od środka, warto sięgać po dobrze zbilansowany kompleks witamin dedykowany dla kobiet. Tego typu środki potrafią przynieść naprawdę ogromną poprawę, szczególnie jeżeli sięga się po rzeczy od renomowanych marek, które mają w swoim składzie odpowiednie witaminy i mikro i makroelementy. Jak długo powinna trwać taka kuracja oraz kiedy można spodziewać się pierwszych efektów? Naprawdę należy uzbroić się w cierpliwość, bo tego typu medykamenty trzeba przyjmować co najmniej dwa lub trzy miesiące. W efekcie włosy jednak wzmocnią się i staną się bardziej lśniące, a także pojawią się nowe baby hair.

Wcierki w skórę głowy

Porost włosów można też przyspieszyć w inny sposób. Od pewnego czasu bardzo wiele mówi się na temat wcierek do skóry głowy, które mają między innymi stymulować krążenie krwi, dzięki czemu do cebulek włosów dotrze więcej składników odżywczych. To zaś pozytywnie wpłynie na przyspieszenie porostu włosów. Warto kupić sobie zatem dobre wcierki, a następnie używać ich regularnie każdego dnia rano i wieczorem. Preparat należy wcierać opuszkami palców w skalp, czyli inaczej w skórę głowy. Często tego typu preparaty oparte są o alkohol, Dlatego ta metoda może nie być polecana dla osób z bardzo wrażliwą skórą głowy. Jest jeszcze jeden bardzo ważny sposób – to konsultacje z trychologiem, czyli specjalistom od włosów.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.