jak wyprodukować kosmetyki

Znaczna część osób lub firm chcąca stworzyć własną markę kosmetyczną może czuć się przytłoczona. Po pierwsze problemem może być receptura. W końcu nie każdy ma wiedzę dotyczącą składów kosmetyków i suplementów diety. Kolejnym wyzwaniem może okazać się wytwarzanie tych produktów, czyli park maszynowy oraz profesjonalny personel niezbędny do tego procesu. Na szczęście z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, które zajmują się produkcją na zlecenie kosmetyków oraz suplementów diety. Przykładem takiego usługodawcy jest firma Salvena.

Profil firmy

Na stronie internetowej Salveny dowiadujemy się, że jest to profesjonalna polska firma mająca swoją siedzibę oraz zakład produkcyjny na terenie Polski. Na wyposażenie firmy składa się laboratorium technologiczne oraz nowoczesny park maszynowy. Standardy produkcyjne oferowane przez przedsiębiorstwo produkcyjne poświadczone są przez liczne certyfikaty, w tym m.in. certyfikaty ISO. Wszystkie procesy produkcyjne wspierane są zaawansowaną wiedzą z zakresu zdrowia, kosmetologi oraz produkcji suplementów diety. Wysokie standardy na każdym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa zapewnione są dzięki wykwalifikowanemu personelowi.

Oferta

Firma Salvena ma w swojej ofercie kosmetyki (m.in. kremy) oraz suplementy diety. Receptura tych produktów zależy od klienta. Może on wybrać gotowy skład, który oferuje firma. Rozwiązanie to jest przede wszystkim tańsze, ponieważ nie wymaga od zespołu technologicznego tworzenia dodatkowych receptur. Co więcej, wybór tego rozwiązania zapewnia szybkie i sprawne wprowadzenie produktu na rynek kosmetyczny. Z kolei druga opcja jest droższa oraz wymaga więcej czasu. Natomiast zapewnia unikatową i niepowtarzalną recepturę produktu, dostosowaną do wymagań klienta. Salvena oferuje także prowadzenie badań, które mają na celu stworzenie bezpiecznego składu. W ofercie jest także pakowanie produktów w odpowiednie opakowania, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo na każdym etapie transportu, dystrybucji i użytkowania towaru. Ponadto każda produkcja jest przekazywana wraz z odpowiednią dokumentacją, która umożliwia zarejestrowanie produktu i wprowadzenie go na dany rynek.

Dlaczego warto skorzystać z usług Salveny?

Podstawową zaletą firmy jest fakt, że jest ona zorientowana na klienta i jego potrzeby. Już na etapie tworzenia zamówienia wyszczególnia ona informacje, które powinien on zawrzeć w swoim zamówieniu. Dzięki temu od początku łatwiej jest sprecyzować oczekiwania klienta. Ponadto zlecenie produkcji kosmetyków i suplementów diety firmie zewnętrznej zaoszczędza czas zlecającego. Nie musi on prowadzić kosztownych i długotrwałych badań, które mogą ciągnąć się miesiącami. Dodatkowo przekazanie do realizacji na zewnątrz takiej produkcji zmniejszenie nakładów finansowych, które musiałby zostać poniesione na poczet maszyn, personelu itp. Jest to rozwiązanie dobre zwłaszcza dla małych firm lub organizacji, które na co dzień nie zajmują się taką działalności. Taki projekt przebiega wówczas sprawnie i ogranicza zaangażowanie czasu i środków.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.