catering dietetyczny

W dzisiejszych czasach posiadanie szczupłej, sportowej sylwetki to nie tylko moda, ale również konieczność. Człowiek, który nie ma nadwagi, postrzegany jest jako osoba zadbana, zdolna do pracy, konsekwentna.
Zdrowe jedzenie pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki oraz zapobiega chorobom przewlekłym.
Catering dietetyczny to dla wielu ludzi pierwszy krok w walce o lepszą wersję samego siebie.

Catering dietetyczny co to jest?

Catering dietetyczny to forma odchudzania, która cieszy się coraz większą popularnością. Jest to taka usługa, która polega na dostarczaniu klientowi posiłków, które mają określoną wartość kaloryczną.

Dla kogo jest catering dietetyczny?

Firmy cateringowe swoją ofertę kierują przede wszystkim dla ludzi, którzy chcą schudnąć, zwracają więc uwagę na to co jedzą, a przy tym są zabiegani i zapracowani, albo po prostu nie potrafią przyrządzać zdrowych i zbilansowanych posiłków dietetycznych. To ludzie, których celem jest rozbudowanie lub utrzymanie określonej masy ciała.
Catering dietetyczny, zwany również dietą pudełkową, ma również tę zaletę, że pozwala zaoszczędzić czas, który trzeba by przeznaczyć na przygotowanie pięciu różnych posiłków. Firmy cateringowe dają również gwarancje na to, że dostarczone dania są zbilansowane i mają tyle kalorii, ile zażyczył sobie klient. Posiłki posiadają odpowiednią ilość białka, węglowodanów czy tłuszczy, a także błonnik pokarmowy, a wykluczają cukry proste- wróg każdego odchudzającego się.
Odpowiednio dobra dieta pudełkowa jest bardzo ważna zwłaszcza dla osób, które są aktywne fizycznie, ćwiczą na siłowni chcąc rozbudować tkankę mięśniową.

dieta keto
Dieta keto

Jak zamawiać catering dietetyczny?

Obecnie w każdym większym mieście są firmy cateringowe, które oferują swoim klientom posiłki dietetyczne w różnych wersjach, także i wegetariańskiej. Najczęściej zamawia się przez internet, maila albo przez telefon. Po założeniu konta i podaniu danych osobowych, klient wybiera miejsce i czas dostawy, a także rodzaj diety. Każdy, kto nie ma stuprocentowej pewności co do rodzaju pokarmów, ma możliwość zasięgnięcia opinii wykwalifikowanego pracownika.
Kiedy catering zostanie już opłacony i wybrany, każdego dnia klient otrzymuje co dzień pięć różnych posiłków, które są szczelnie zapakowane w wygodne pudełka. Można je zabrać ze sobą bez problemu do pracy czy na uczelnie. Posiłki powinny być przechowywane w lodówce.

dieta wegańska pudełkowa
Dieta wegańska pudełkowa

Co jeszcze daje catering?

Każda osoba, która dietę pudełkową stosuje codziennie, uczy się jak powinny wyglądać prawidłowo skomponowane posiłki, jaka powinna być ich wielkość i w jakich proporcjach dawać poszczególne składniki. Cateringi dietetyczne dostarczają urozmaiconego pożywienia, które może być inspiracją do późniejszego gotowania. Dzięki temu dieta redukcyjna, która może niektórym osobom kojarzyć się z monotonią, jest różnorodna i ciekawa.
Dla osób, które walczą o upragnioną sylwetkę, jest to bardzo ważne, bo pozwala przetrwać najtrudniejsze momenty.
Każda firma cateringowa oferuje kilkanaście diet do wyboru. Istnieje również możliwość modyfikowania jadłospisu.
Catering dietetyczny to również oszczędność czasu, który trzeba by było przeznaczyć na zakupy, a później na gotowanie. W cenie diety często można dostać również konsultacje i opiekę wysoko wykwalifikowanego dietetyka. Catering dietetyczny to również regularne posiłki, które są spożywane w podobnych odstępach czasu. Dzięki temu, że energia zostaje dostarczana regularnie, organizm nie magazynuje jej jako tkanki tłuszczowej, tylko zużywa ją na bieżąco.

Napisane przez

Monika Ramis

Monika jest copywritterem w Slimlife pisze na temat zdrowia, odżywiania i diety, ma obsesje na punkcie zdrowego stylu życia. Pasjonuje się naturą, życiem bez toksyn i chemii. Jeśli nie pisze, przygotowuje dietetyczne posiłki, zielone soki i kimchi dla siebie i swojego chłopaka.