zdrowe paznokcie i włosy

Mnóstwo młodych pań zastanawia się nad sposobem zadbania o zdrowie swoich paznokci i włosów. Najczęstszymi problemami są bowiem kłopoty z rozdwajającymi się paznokciami i włosami czy też z ich łamliwością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ czasami wystarczy tylko nieodpowiednia dieta, by doprowadzić do braków witamin odpowiadających za tego typu kłopoty.

Brak witamin a stan włosów i paznokci

Zdarzają się także problemy z wypadaniem włosów – panie orientują się zazwyczaj, że ich zawrotna ilość zostaje w szczotce podczas czesania. Nie należy się jednak przejmować, ale spróbować podjąć naturalną walkę z awitaminozą. Doskonałym sposobem jest jak największe uzupełnianie swojej diety w warzywa i owoce, jak:

  • jabłka,
  • owoce cytrusowe,
  • buraki,
  • pory,
  • ogórki oraz
  • pomidory.

Można także udać się do apteki i zapytać farmaceutę o jakieś suplementy diety, bogate w witaminy. Czasami, jest to wydatek nie przekraczający kilku złotych, ale jest w stanie uzupełnić wszlkie braki naszego organizmu, jeśli jest regularnie stosowany.

Skuteczna odbudowa zdrowia?

Duża liczba kobiet decyduje się także na kupno samych witamin rzędu A i E, ponieważ to właśnie one są najpotrzebniejsze naszym włosom i paznokciom. Wiele przedsiębiorstw kosmetycznych zaczęło wysuwać odżywki dostarczające tych witamin potrzebującym częściom ciała. Właśnie w ten sposób zaczęły powstawać odżywki do włosów nakładane tuż po ich myciu i spłukiwane, jak szampon. Zaczęto także tworzyć specjalne pianki z witaminami, które mają zwiększać ich objętość, puszystość i łamliwość.

Także do paznokci spróbowano tworzyć emalie w postaci lakierów bezbarwnych, które mają nie tylko utwardzać płytkę paznokciową, ale przede wszystkim dostarczyć im odpowiednią ilość witamin. Po tego typu odżywkach płytka paznokciowa staje się gładka, bez jakichkolwiek wypukłości czy zmian, a przede wszystkim staje się twardsza, dlatego zmniejsza się jej łamliwość.

Warto jednak pamiętać, że o wiele zdrowsze są naturalne sposoby dbania o paznokcie i włosy, ponieważ nie należą do aż tak kosztownych, a przede wszystkim większość z nich jest sprawdzona przez nasze babcie i ciocie.

Napisane przez

Anna Kowalik

Anna Kowalik jest naczelną redaktorką Slimlife.pl. Trenuje jogę i pilates, uwielbia podróże i zdrową kuchnię. Pełnoetatowa żona i mama 3 córek.